Telefon

+420 777208825

Email

rezervace@maserostrava.cz

Otevírací doba

Dle rezervací

Míčková facilitace neboli „míčkování“

Míčková facilitace neboli „míčkování“ je technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou, paní Zdeňkou Jebavou.

Zdeňka Jebavá vyvinula tuto techniku původně pro léčbu astmatických dětí a následně ji za podpory našich předních fyzioterapeutů a lékařů rozvíjela. Tato technika je uznávaná ve zdravotnictví a patří k měkkým technikám.

Technika Míčkování využívá skutečnost, že kožní řasa vytvořená pod míčkem uvolňuje měkké tkáně v kůži a podkoží a následně reflexní cestou ovlivňuje orgány, které patří k danému regionu. Sama masáž je nenásilná, dotyk míčku s pokožkou je velmi příjemný, protože míček je jemný, pružný a při masáži hřeje.

V dnešní podobě ji lze využít pro vertebroalgické syndromy, vadné či chabé držení těla, pooperační ošetření v postakutní fázi. Všeobecně slouží Míčkování pro uvolnění svalů zad, šíje, hrudníku,krku a obličeje.

Sestava pro obličej je využívána na chronické záněty dutin, nosohltanu, uší (zevní i vnitřní zvukovod), bolesti a únavu očí, při doléčování obrny lícního nervu apod. Krásným „vedlejším účinkem“ je vypnutí kůže a podkoží obličeje, což lze využít i pro kosmetické účely.

Sama facilitace pomocí míčků má velmi významný vliv na dechové obtíže – astma, chronické bronchitidy, špatný stereotyp dýchání atd.

Zdroj